Онлајн Фестивал беседништва у Сремској Митровици

15 децембар 2020

У недељу 13. децембра одржао се XXIX (двадесетдевети) фестивал беседништва "SIRMIUM LUX VERBI - СИРМИЈУМ СВЕТЛОСТ РЕЧИ" у организацији Установе за неговање културе "Срем",а у сарадњи са Музејом Срема. Ове године због ситуације са епидемијом корона вируса одржан је онлине, а учествовало је 10 беседника. Покровитељи фестивала су Покрајински секретаријат за културу, јавно информисање и односе са верским заједницама и Град Сремска Митровица.

Десет беседника је позвано од стране својих ментора да учествују у овогодишњем такмичењу у беседништву, а у име институција које заступају. Ове године такмичење се одржало online у складу са постојећом ситуацијом.

Такмичење се одржало у просторијама Музеја Срема, и то у три категорије, а најбољи међу талентованима били су:

У Ауторској беседи:

1. Кристина Омеровић
2. Јанко Балшић
3. Оливера Цвијетић

У категорији Интерпретације

Никола Станковић
Аврам Цветковић
Јована Радовић
У категорији Ex tempore:
Јована Марјановић
Андреја Бошковић

Веома вредне награде додељене су најбољима, од новчаних награда, до разних уметничких дела, часописа, као и повеља родоначелница фестивала беседништва Александра Ердељана за учествовање у такмичењу.

Извор: РТВ