Поздравни говор директорице Анице Грачанин - Савиндан 2022.

03 фебруар 2022

Наша школа је школа која своје ученике, из различитих социјалних структура, претвара у учене људе, како би били корисни својој заједници и окружењу, а себи унапредили живот. Једноставно, то су ученици који са љубављу долазе и завршавају нашу школу. Препознају њену тежњу за новим, савременим идејама, новим знањем, најбољем успеху, уздижући љубав и поштовање према сваком ученику, сваком појединцу.

Гомилају се нова искуства, пристижу нова знања, вреднује се и на други начин оцењује, али једно је сигурно: иза сваког успеха стоји само рад.

Данашње време, које је наш народ увукло у велику заједницу свих народа света, у заједничкој борби против страшне пандемије, учинило је да у вези са тим искрсну многа питaња наше данашњице за која је потребно дубоко разумевање и мудрост.

А наши корени, наш пут православља креће од Светог Саве, првог просветитеља и њему су данас сва врата школа отворена. Уколико сваки појединац буде имао више успеха, он ће више и оправдати свети пут и свето дело.

Срећан и благословен нам Савиндан!