Европски дан језика

26 септембар 2022

Савет Европе охрабрује свих 700 милиона Европљана, грађана 46 држава чланица, да уче  језике без обзира на године и окружење. Верујући да је језичка разноликост начин за постизање већег степена међукултуролошког разумевања и важна компонента богатог културолошког наслеђа нашег континента, Савет Европе промовише вишејезичност у целој Европи.

На иницијативу Савета Европе, Европски дан језика се прославља 26. септембра сваке године од 2001. – у сарадњи са Европском комисијом.

Ове године се упознајемо са другим језицима кроз цитате познатих личности .Сви знамо за цитате познатих личности сопственог језика и културе - али колико их знамо на другим језицима?

Школски библиотекар Габријела Јовићевић је поставила кратак филм са цитатима познатих личности на Гугл учионицу школске библиотеке и уредила зидне новине.

Наставница енглеског језика Оливера Црнобрња је са ученицима I7, II7 и IV3 дан Европског језика обележила са пригодним презентацијама и паноима ученика .