ХУМАНИТАРНЕ АКЦИЈЕ У ССШ „4. ЈУЛИ“ У ВРБАСУ

19 децембар 2022

Неколико хуманитарних акција одржано је у организацији ССШ “4.јули”. Стефан Козакив је ученик И разреда ове школе коме су потребна средства за лечење и физикалну терапију како би се ваљано борио са церебралном парализом и епилепсијом. Његови другари и професори организовали су хуманитерне акције. Једна од њих била је хуманитарна рукометна утакмица “За Стефаново боље сутра”. Спортске снаге 14. децембра одмерили су прошлогодишњи државни прваци ССШ “4. јули“ и Рукометни клуб Врбас (25:22), на терену Центра за физичку културу “Драго Јововић”. Трибине су напунили ученици и наставници школе, ученици Обогаћеног једносменског рада ОШ“Петар Петровић Његош“, родитељи и грађани. Победило је другарство.

Хуманитарна приредба “Магелан” настала је интегративним активностима Обогаћеног једносменског рада ССШ “4. јули“. Инспирација је била петсто година од повратка Магеланове флоте која је опловила свет. У “Магелану” су учествовале следеће пројектне активности: Дигитална радионица, Рецитаторрски студио, Драма и свакодневица, Свет саобраћаја, Школски електронски часопис, Занимљива лабораторија и Географија на длану, са укупно 48 ученика и 9 наставника.

Извор: Око Нас