Калеидоскоп Малог принца

21 децембар 2023

Ове године обележава се осамдесет година од објављивања најпознатијег дела Antoana de Sent Egziperija и једне од најчитанијих књига свих вемена. Иако времешан, Мали принц не престаје да плени генерације људи и да их води кроз свет маште али и реалности.

Ученици Драмског студија наше школе су проучавали животну филозофију Egziperijevog великог „Принца“.

Читајући роман и истражујући околности под којима је настао, запитали су се да ли је Мали принц обичан роман или живот? Да дођу до одговора помагале су им психолошке радионице које су водиле наставнице Ана Миловић и Гордана Перовић.

Схватили смо да саживот са становницима планете није баш толико компликован кад људе прихватимо онакве какви јесу, без предрасуда и лажног моралисања. Као крањи резултат овог вишемесечног пројекта у оквиру једносменског рада, Драмски студио нас је обрадовао сценском игром каква до сада није виђена у нашој школи. На сцени смо поред сјајних глумаца видели и лутке, а утисак је употпунио звук гитаре из позадине.

„Само се срцем добро види“ - порука је Малог принца која нам боји свет ведрим бојама.