PISA 2022 - пробно тестирање

13 април 2021

У периоду од 12. до 14 априла у нашој школи се одржава пробно тестирање PISA 2022. PISA је међународни програм процене ученичких постигнућа и у овом тренутку то је највеће међународно истраживање у области образовања.

Реализује се у организацији OECD-а од 1997. године. Тестирања ученика организују се сваке три године, а основни циљ је да се омогући земљама учесницама да доносе стратешке одлуке у образовању на основу емпиријских података о постигнућима ученика и условима у којима се они школују.

Средња стручна школа "4. јули" учествује у овој активности трећи пут заредом.

На пробном тестирању учествује 57 ученика из наше школе. Они су изабрани од укупно 179 ученика који су рођени 2005. године. Тестовима се проверавају њихова функционална знања, односно испитује се писменост ученика у три главна домена: математика, читање и природне науке, као и креативно мишљење ученика.

Тестирање у нашој школи спроводе Милена Мерџан Радојчић, педагог, као школски координатор и Драгана Симић, професор информатике, као тест администратор.