ВЕЛИКА САЛА СКУПШТИНЕ АПВ

23 март 2023

Резултати истраживања у вези с планом уписа у средње школе на територији АП Војводине представљени су данас у Великој сали Скупштине АПВ. Циљ истраживања – које је спроведено је у сарадњи с Педагошким заводом Војводине – јесте анализа уписа у средње школе и стања на тржишту рада у АП Војводини.

У оквиру догађаја, одржана је и прва јавна расправа о Нацрту закона о изменама и допунама Закона о дуалном образовању, чији је предлагач Министарство просвете.

Догађају су присуствовали представници Министарства просвете, Канцеларије за дуално образовање и национални оквир квалификација, Покрајинске службе за запошљавање, локалних самоуправа, едукативних центара, као и директори средњих школа с територије АП Војводине, а домаћин је био Покрајински секретаријат за образовање, прописе, управу и националне мањине – националне заједнице.