НА МАТУРУ БЕЗ АУТОМОБИЛА

27 април 2023

У организацији Савета за безбедност саобраћаја општине Врбас и наше школе, данас су представници АБС-а одржали трибину у оквиру кампање „На матуру без аутомобила“. Предавања су држали представник АБС-а и Славиша Савић председник удружења параплегичара Мачванског округа.

Славиша Савић је испричао своју животну причу како је са 17 година имао саобраћајну незгоду а није имао возачку дозволу и није користио сигурносни појас у ауту и ​​остао непокретан. Младима је покушао да пренесе поруку да брза вожња, без појаса, без кациге, алкохол и након тога вожња могу да промене живот из корена и да то нису врлине које треба да их красе!

Овом поучном и емотивном предавању је присуствовала координаторка Савета за безбедност саобраћаја општине Врбас, Маја Мићуновић, наставници наше школе и гимназије и одељења матураната 4-6, 4-7, 3-5, 3-8 и матуранти гимназије. На крају предавања ученици су могли да испробају пијане наочаре, добили су мајице, привеске…
Овом приликом желим да похвалим све наше ученике.
Славишина порука “Ја нисам никога послушао, надам се да ће те саслушати мене”!